Výučba AJ v 1.A netradične

21.04.2020

Výučba anglického jazyka v triede 1.A prebieha netradičnou ale príťažlivou formou. Žiaci sa pomocou interaktívnych pracovných listov, ktoré pre nich vytváram, učia novú slovnú zásobu. Nové slovíčka im sprístupňujú obrázky a kliknutím na nich si vypočujú správnu anglickú výslovnosť. Na upevnenie slovnej zásoby v úlohách majú žiaci kliknúť na obrázok, vypočuť si text v anglickom jazyku a následne priradiť správnu odpoveď, zaškrtnúť správne tvrdenie, spojiť obrázok s textom alebo číslom, premiestniť obrázok na správne miesto a to všetko podľa vypočutých pokynov v anglickom jazyku. Žiaci po vypracovaní interaktívnych pracovných listov majú okamžitú spätnú väzbu ako uspeli.

S radosťou konštatujem, že žiaci zvládajú predkladané interaktívne pracovné listy výborne, čo ma veľmi teší a zároveň motivuje pri tvorení ďalších interaktívnych pracovných listov.

Ďakujem rodičom za spoluprácu.

Mgr. Lýdia Novacká