Učíme sa doma v 4.B

27.04.2020

Tento školský rok bude výnimočný tým, že sme spoločne siahli na všetky svoje rezervy a vytvorili veľmi kreatívne a moderné školské prostredie. Nikomu by nenapadlo, že behom krátkej doby si vytvoríme virtuálnu triedu.

Vždy sme si vraveli, že digitálne technológie sú fajn a naučme sa ich využívať na prácu, nielen na hranie.

Neskutočne som hrdá na mojich žiakov zo 4.B triedy, ktorí bravúrne rýchlo zvládli prácu s internetom, mailom, fotografiou, čítaním internetových odkazov, v podstate bilingválne učenie – mnohé web stránky sú v angličtine, čítaním s porozumením – správne prečítať a pochopiť zadanie domácej úlohy v edupage, mailovej komunikácii a takto by som mohla pokračovať ďalej a dlho.

Vďaka inštalačnej pomoci rodičov sa vidíme a počujeme cez aplikáciu ZOOM. V tomto programe si vieme vysvetliť učivo, dokonca nahrať aj diktát, vytvoriť výukové video a hlavne vidieť sa navzájom s triednou pani učiteľkou a pani učiteľkami angličtiny. Moji žiaci si dokonca navzájom zvolávajú meetingy a ,,stretávajú“ sa mimo vyučovania, aby si ako spolužiaci a kamaráti pokecali.

Máme veľké množstvo fotiek o tom ako sa učíme, ako trávime čas doma pri rozličných činnostiach. Z týchto fotiek máme vytvorené fotogalérie. Projekty z prírodovedy, čítania, vlastivedy a matematiky sme zachytili do virtuálnej výstavky - porovnávame si tak svoje práce.

Napísali sme list našej spolužiačke Idke, ktorá žije v Nemecku a dvakrát do roka sa zvykla učiť s nami. Tento rok to už nie je možné, tak sme jej poslali pozdrav na diaľku.

Všetkým nám škola chýba, chýbajú nám spolužiaci, spoločné chvíle a už sa na seba veľmi, veľmi tešíme.

Žiaci 4.B a ich p. učiteľka Kamila Nagyová

Takáto je naša škola na doma:
FOTO Deti 2
FOTO Deti 3