Ruské slovo - krajské kolo

16.01.2020

Dňa 16.1.2020 sa na pôde Gymnázia M.R.Štefánika v Košiciach uskutočnil 14. ročník súťaže Ruské slovo, organizovanej pod záštitou Zväzu Rusov na Slovensku. Téma ruského slova v roku 2020 bola "Ďakujeme za mier / Спасибо за мир". Súťaží v prednese poézie, prózy, sólovom a skupinovom speve sa zúčastnilo viac ako 140 žiakov základných škôl a gymnázií. Našu školu reprezentovalo 6 žiakov 1. a 2. stupňa, 4 z nich sa postavilo na stupeň víťazov: Tamara Hennelová (III.C) vyhrala 2. miesto v recitačnej súťaži, Lucia Sandra Marcinčáková (IX.D) a Tamara Hennelová s Kristínou Doľákovou (III.B) získali druhé miesta v speve, a Natália Nemčíková (V.A) sa umiestnila na treťom mieste v sólovom speve. Na celoslovenské kolo postúpili Tamara Hennelová a Kristína Doľáková s piesňou Пусть вцегда будет солнце postúpili na celoslovenské kolo. Všetkým gratulujeme a želáme im ešte mnoho ďalších úspechov.