Recyklovateľné koše

“PLASTULIAČIK, SKLENÁČIK, PAPIERÁČIK“

05.12.2019

Na ZŠ Staničná 13, Košice žiaci VI.C triedy pod vedením triednej učiteľky Mgr. Soni Jenčušovej vytvorili 3 recykloše.

Našim cieľom bolo vyrobiť recyklokoše z materiálov, ktoré by symbolizovali triedený zber. Zároveň sme chceli vymyslieť koše, ktoré by samé lákali žiakov a učiteľov, k použitiu správneho koša. Našou snahou tiež bolo navrhnúť koše, ktoré by nielen lákali k použitiu, ale aj pekne voňali a vytvárali tak lepšiu klímu triedy. Preto sme navrhli koše, do ktorých sa dajú zasadiť kvety. Zároveň by sme do budúcna chceli navrhnúť také recyklokoše, ktoré by výstižnými obrázkami poukázali na to, čo sa môže stať s prírodou, ak odpadky nebudeme vhadzovať do koša ale do riek, potokov, morí a pod. Prvý recyklokôš bol vyrobený z platových fliaš. Preto dostal názov „PLASTULIAČIK“.

Mgr. Soňa Jenčušová