Postrehy učiteľky Bio a Che

J. A. Komenský napísal: „Škola života nepozná prázdniny.“

Učíme sa celý život, v každej situácii. Aj v tejto mimoriadne ťažkej dobe učenie pokračuje, len sa prenieslo z budovy školy do bytov žiakov. Veľký dôraz sa kladie na spoluprácu s rodičmi a musíme si uvedomiť, že my spolu sme sprievodcami na ich životnej ceste objavovania a získavania nových vedomostí a zručností.
Tejto výnimočnej situácii sme sa museli prispôsobiť aj my, učitelia. Práve preto som vyučovanie cez aplikáciu ZOOM zobrala ako výzvu. Teší ma, že sa so žiakmi vidíme, počujeme a verte mi, je to obojstranné. Páči sa im, že nemusia skoro ráno vstávať do školy, že nemajú nad sebou takú prísnu kontrolu, ale zároveň im chýba spoločný kontakt, komunikácia a pomaly si uvedomujú, že im chýba naša škola Staničná. Až teraz žiaci pochopia, prečo ľudia v rôznych rozvojových krajinách túžia po škole a uvedomia si, že rozum, inteligenciu a schopnosti im nikto nevezme.

RNDr. Andrea Sedláková