Postrehy žiakov a rodičov

08.04.2020

Môj názor na súčasné vzdelávanie: z prác žiakov ON 8.roč. – Téma: Právo na vzdelanie a dnešná situácia

„...som rada, že sa môžeme učiť a vzdelávať takouto formou. Taktiež mi veľmi chýba škola. Samozrejme sa mi v škole učí omnoho jednosuchšie, ako takto. Veľmi dobré je, že máme aspoň online hodiny, kedy nám učitelia môžu vysvetliť, čo sme nepochopili. Chýbajú mi taktiež aktivity na hodinách občianskej náuky alebo dejepisu. Vždy sme sa nejako vedeli zabaviť a urobiť hodinu krajšou, príjemnejšou a učivo sa ľahšie zapamätalo.
Každý z nás sa aspoň nejako snaží v tejto ťažkej situácii v rodinách aj keď to nie je až také ľahké.
Ja sa niekedy sama strácam v online a potom nechtiac prehliadnem nejakú úlohu. Dúfam, že tento školský rok dokončíme dobre a už sa teším na budúci rok, keď už budeme opäť všetci spolu.“

Katarína Kuncová, 8.C

„Ja si myslím, že každý z nás sa snaží zvládnuť túto náročnú situáciu čo najlepšie.
Učitelia:
Posielajú deťom kvalitné materiály na samovýučbu, aby sa deťom učilo čo najlepšie. Snažia sa deťom spríjemniť „túto situáciu“ rôznymi spôsobmi, či už rôznou výučbou alebo len úsmevom a zvedavými otázkami.
Žiaci:
Usilovne sa snažia zasielať vypracované zadania načas a bez chyby, aj keď občas to nie vždy vyjde.

Dalma Mitríková, 8.C

Z pozdravov žiakov a rodičov:

Dobrý deň pani učiteľka chcela by som sa Vám poďakovať za to ze vždy keď pošlete nejakú tému tak tam napíšete niečo pozitívne a vždy s pozdravom tak na oplátku Vám chcem popriať pekne sviatky a hlavne veľa zdravia.
Vaša žiačka Simona Vrašťáková,7.B

„V prílohe Vám posielam odpovede na otázky ohľadom Charty 77, ktoré ste nám zadali prostredníctvom Edupage. Ďakujem za prehľadné uvedenie do problematiky aj prostredníctvom videa, ktoré je skvelým spôsobom ako sa niečo rýchlo naučiť. Ďakujem a prajem pekný deň.
Adam Kubiš, 9.B

„Dobrý deň pani učiteľka, veľmi krásnu myšlienku ste poslali v prílohe na občiansku, už som to zdieľala s kolegami a kamarátmi“
Pekný deň, Viktória Hericz

Ďakujem za pekný veľkonočný pozdrav.
Aj ja Vám prajem veľa zdravia šťastia a hlavne lásky a peknú veľkú noc aj keď je teraz také škaredé obdobie.
Kristián Póša, 6.D