Olympiáda v NJ - obvodné kolo

16.01.2020

Dňa 16.01.2020 sme sa zúčastnili obvodného kola Olympiády v nemeckom jazyku. Centrum voľného času Domino na jeden deň „rozprávalo“ nemecky. Našu školu reprezentovali v kategórii 1B – Jakub Janočko, IX.B a Alexandra Piatková, VIII.B. Kategóriu 1A reprezentovali Ema Peleyová, VI.C a Lenka Kúdelková, VII.C. Po náročnom písomnom gramatickom teste a úryvku na porozumenie, nasledoval posluch s porozumením, príbeh na predložený obrázok a voľná téma. Po takejto paľbe vedomostí si súťažiaci zaslúžili chvíľku oddychu, počas ktorého komisie rozhodovali, spočítavali, hodnotili dosiahnuté výsledky.
V silnej konkurencii sme sa v kategórii 1A umiestnili na I.mieste - Ema Peleyová, VI.C a na IV.mieste Lenka Kúdelková, VII.C v kategórii 1B obsadili: II.miesto– Alexandra Piatková, z VIII.B a III.miesto – Jakub Janočko, IX.B.

Milí naši víťazi, srdečne vám gratulujeme a držíme palce v krajskom kole! Herzliche Gratulation und viel Glueck bei der Regionalrunde!:)