Exkurzia 8.ročník na francúzskom gymnáziu

11.02.2020

Koncom januára a začiatkom februára sa naši francúzštinári zo všetkých tried 8. ročníka zúčastnili exkurzie na gymnáziu M.R. Štefánika na námestí Laca Novomeského 4. Expozíciu o SNP vrámci 75. výročia povstania organizoval pán Georges De Clercq. Výstava zahŕňala osemnásť plagátov, venovaných povstaniu slovenskej armády voči nacistickému režimu, jeho hrdinom, výzbroji, zahraničných bojovníkov, ktorí sa pridali k povstalcom, represii, až po ľudské straty. Fotografie na paneloch umiestnených na 1.poschodí budovy gymnázia boli doprevádzané textom v slovenčine, angličtine a francúzštine. Žiaci dostali po príchode na výstavu dotazníky s 25 otázkami na tému SNP, aby si tak precvičili svoje porozumenie písanému textu vo francúzštine a schopnosti vyextrahovať z neho kľúčové informácie. Pri odchode dotazníky odovzdali pánovi Le Clercquovi, ktorý vyhodnotí odpovede všetkých účastníkov expozície a určí najlepšieho riešiteľa dotazníka. Dúfame, že sa žiakom akcia páčila a že v budúcnosti budeme mať príležitosť na ďalšiu spoluprácu s bilingválnym gymnáziom M.R. Štefánika.

Mgr. Eva Borošová