Deviataci v T-Systems

06.12.2019

Aby si žiaci aspoň na jeden deň vyskúšali prácu v IT firme, vybrali sme sa 6. decembra do T-Systems Slovakia, kde tím zamestnancov zorganizoval pre žiakov deviateho ročníka pútavé a do detailov pripravené dopoludnie.

V úvode žiaci reálne zažili pohovor v T-Systems Slovensko za účasti HR oddelenia v slovenčine, angličtine a nemčine. Po úspešnom zvládnutí pohovoru a získaní osvedčenia nasledovala prehliadka „nového pracovného miesta“ v podobe piatich stanovíšť: Change management, Miestnosť asistentky šéfa oddelenia, Design thinking room, Príprava pracovnej stanice a VIP miestnosť.
Žiaci rozdelení do jednotlivých tímov plnili úlohy na stanovištiach a tým zozbierali obálky s časťami puzzle. Po prejdení každého stanovišťa sa všetky tímy stretli v Experience Lab-e. Poslednou úlohou zástupcov každej skupiny bolo pripojiť sa na konferenčný call s nemeckým kolegom, od ktorého dostali poslednú úlohu, poskladať puzzle do jedného obrazca reprezentujúceho Exkurziu ZŠ Staničná v T-Systems Slovensko s podtextom: „Aj ty môžeš byť v IT.“

Mgr. Lucia Jurková, Mgr. Veronika Parimuchová