*%20*%20*

Projekty Výchovného poradenstva

Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno – patologických javov v školskom prostredí.

Národným projektom chce VÚDPaP prispieť k riešeniu kritickej situácie v našich školách, kde sa zvyšuje podiel problémových žiakov, zhoršuje sa disciplinovanosť žiakov, zvyšuje sa podiel žiakov s poruchami učenia a správania, narastá agresivita žiakov.
Osobitná pozornosť sa venuje v projekte príprave žiakov so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami pre trh práce.

Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami.

Národný projekt sa sústreďuje na vysoko aktuálne potreby trhu práce a snaží sa pripraviť kvalitných odborníkov a pracovné sily, ktoré trh vyžaduje, aby žiak našiel svoje uplatnenie.