ProEduco%209.ro%EF%BF%BD%EF%BF%BDn%EF%BF%BD%EF%BF%BDk

05.12.2019

Dňa 05.12.2019 v rámci voľby povolania a výberu strednej školy navštívili žiaci 9. ročníka medzinárodný veľtrh vzdelávania PRO EDUCO v Steel arene , kde mali možnosť oboznámiť sa s možnosťami štúdia na jednotlivých stredných školách.
Svoje programy predstavili domáce i zahraničné univerzity, stredné školy Košického kraja, inštitúcie poskytujúce mimoškolské vzdelávanie i zamestnávatelia, obzvlášť tí, ktorí vo svojej činnosti aplikujú systém duálneho vzdelávania a vytvárajú priestor pre uplatnenie sa absolventov stredných či vysokých škôl.
Viaceré školy sa prezentovali významnými študijnými úspechmi či praktickým ukážkami odbornej zručnosti svojich študentov. Naši žiaci ocenili možnosť bezprostrednej komunikácie s učiteľmi a študentmi týchto škôl.
Veríme, že aj toto podujatie pomôže našim žiakom pri rozhodujúcej životnej voľbe.

RNDr. Andrea Sedláková