Jazykov%EF%BF%BD%EF%BF%BD%20kvet

20.04.2020

Súťaž Jazykový kvet „Language flower“ má na Slovensku dlhú tradíciu. Ponúka žiakom možnosť porovnať svoje jazykové zručnosti v rôznych umeleckých oblastiach. Každý rok sa naši talentovaní žiaci zúčastňujú tejto súťaže v dramatickej oblasti, alebo v prednese prózy a poézie. Aj v súčasných ťažkých životných podmienkach, v čase zavretej školy sme sa zapojili a uspeli. Žiačka 9.A triedy Romana Suchá postúpila na krajské finále s prevzatou tvorbou v anglickom jazyku s názvom „Connected“. Autorom tejto prozaickej tvorby je naša bývalá študentka Marianna Ivičiaková. Romana vložila svoje nadanie a lásku k anglickému jazyku. Nahrala video, ktoré porota Jazykového kvetu zhodnotila a vďaka peknému jazykovému prejavu Romany poslala na posúdenie krajskej komisii. Koncom apríla sa teda uskutoční ďalšie postupové kolo. Držme teda Romane Suchej palce.

PaedDr. Mária Feckaninová